Wróć

Grudniowe remonty w Naucie

18.12.2017

W dokach i przy nabrzeżach stoczni Nauta praca wre. Aktualnie remonty prowadzone są na kilku jednostkach. Przy Czechsłowackiej można zauważyć zarówno najnowocześniejsze statki, jak chociażby Vole Au Vent, jak i bardziej tradycyjne jednostki – np. żaglowiec Dar Młodzieży. 

W doku pływającym nr 4 remont przeszedł chemikaliowiec MT Style należący do  tureckiego armatora Zenith Gemi Isletmeciligi. Na jednostce wykonany został remont klasowy, którego zakres obejmował przegląd silnika głównego i silników pomocniczych, prace rurarskie, ślusarskie i maszynowe, przegląd urządzeń i kotła, a także prace konserwacyjno-malarskie. Jednostka ma blisko 185 m długości i ponad 27 m szerokości.

Stocznia kontynuuje również prace na jednostce do budowy farm wiatrowych Vole Au Vent. Jack-up przechodzi w Gdyni przebudowę związaną z dostosowaniem do nowego kontraktu. W ramach kontraktu Nauta wykonuje prace, które pozwolą zwiększyć powierzchnię roboczą pokładu.

Kolejna jednostka, która przechodzi remont w gdyńskiej Naucie, jest barka Vesper służąca do przeładunku cementu. Na jednostce wykonywane są prace stalowe, maszynowe, konserwacyjno-malarskie, a także przegląd urządzeń ładunkowych i wymiana agregatów. Do przewozu cementu wykorzystywany jest też inny statek, który aktualnie przebywa w Stoczni Nauta – Sunnavik. Jednostka przypłynęła do Gdyni na standardowy przegląd międzyrejsowy.

W jednym z doków pływających trwają prace związane z remontem klasowym na żaglowcu szkolnym Akademii Morskiej – Dar Młodzieży. Fregata przechodzi w stoczni remont związany z odnowieniem klasy. Podczas pobytu stoczni na jednostce wykonane zostaną przeglądy olinowania oraz wyposażenia i urządzeń pokładowych. Istotnym elementem prowadzonego remontu będzie wymiana olejów na biodegradowalne wraz z dostosowaniem do nich uszczelek. Dar Młodzieży ma 109 m długości i 14 m szerokości. Fregata jest następcą Daru Pomorza, który został wycofany ze służby w 1982 r. i obecnie jest statkiem-muzeum. Dar Młodzieży zasłynął jako pierwszy żaglowiec oceaniczny wybudowany w Polsce, który przeciął równik i opłynął świat. Żagle Daru Młodzieży mają powierzchnię 3 015 m2

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram