PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Działalność gdańskiej spółki UNIMOR DEVELOPMENT S.A. koncentruje się na zarządzaniu nieruchomościami oraz realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest właścicielem nieruchomości położonych w samym centrum Gdańska, w sąsiedztwie zabytkowej starówki. Aktualnie najważniejszym projektem spółki jest rewitalizacja kompleksu biurowego POMERANIA OFFICE PARK, znajdującego się w obrębie ulic Żabi Kruk i Wilczej.

INWESTYCJE

Pomerania Office Park obejmuje trzy nowoczesne budynki biurowo-usługowe o łącznej powierzchni ponad 17 tys. m2. Biurowce ZEFIR, ATOL i FALA wspólnie stworzą kompleks, który idealnie wpisuje w charakter zabytkowego Śródmieścia, dynamicznie rewitalizowanej i na nowo odkrywanej części Gdańska.

W październiku 2016 r. Spółka oddała do użytkowania pierwszy etap inwestycji – budynek ZEFIR, który zaoferował najemcom 4 600 m2 powierzchni oraz 90 miejsc parkingowych na wewnętrznym dziedzińcu. Budynek charakteryzuje się doskonałą lokalizacją, wysokim standardem wykończenia i oryginalną architekturą.

W unikalny sposób zaaranżowano tarasy widokowe na dachu budynku ZEFIR, z których rozciąga się  panorama Starego Przedmieścia i kanału Motławy.

Za przygotowanie projektu architektonicznego odpowiadała pracownia A-PLAN bis z Gdyni.

Drugi etap inwestycji – budynek ATOL zaoferuje około 4 400 m2 powierzchni na wynajem oraz 51 miejsc parkingowych. Obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynku ZEFIR, uzupełniając zabudowę tej części Gdańska.