ST3 OFFSHORE

PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Przedmiotem działalności spółki ST3 Offshore jest produkcja fundamentów typu kratownicowego i jednopalowego oraz platform pośrednich i innych konstrukcji stalowych, przeznaczonych dla morskich farm wiatrowych. Produkcja realizowana jest przy użyciu najnowocześniejszych maszyn, zapewniających możliwość produkcji seryjnej przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości i standardów bezpieczeństwa.

Budowa fabryki rozpoczęła się w grudniu 2013 r., a w listopadzie 2015 r. spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie fabryki i rozpoczęła produkcję. Pierwszy kontrakt, realizowany w ST3 Offshore, dotyczył budowy 91 platform pośrednich na farmę wiatrową Race Bank dla duńskiego koncernu Dong Energy.

Akcjonariuszami spółki są: MARS FIZ oraz Europoles Renewables. 

 

ZAPLECZE PRODUKCYJNE 

Hala główna fabryki ST3 Offshore ma 240 m długości i 90 m szerokości, a jej wysokość można porównać do 14-piętrowego wieżowca. Hala wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, m.in. suwnice, cyfrowy robot do spawania oraz automaty do spawania orbitalnego. Na placu montażowym zaostała zainstalowana największa w Europie suwnica o udźwigu 1400 ton i wysokości 120 m.