Wróć

MSR Gryfia: Kolejny remont dla Vertom Bojen

17.07.2017

Morska Stocznia Remontowa Gryfia kontynuuje współpracę z niemieckim armatorem. W stoczni w Świnoujściu remont przeszła kolejna jednostka należąca do Vertom Bojen – LADY CLARA. 

Po zakończonych z sukcesem remontach na statkach Beumaiden i Beaumagic, MSR Gryfia otrzymała zlecenie przeprowadzenia remontu o szerokim zakresie prac na statku LADY CLARA.

Statek wymagał wykonania remontu dokowego, który obejmował: remont armatury dennej i burtowej, demontaż pokryw lukowych, wymianę wszystkich gum uszczelniających oraz prace konserwacyjne w dolnej części pokryw. Oprócz tego w ładowniach wykonano piaskowanie i malowanie. Prace malarskie wykonano również na podwodnej i nawodnej części kadłuba. Statek wymagał też prac stalowych związanych z usunięciem uszkodzeń na poszyciu dennym oraz demontażu płetwy i wału śrubowego. Zgodnie z zaleceniami towarzystwa klasyfikacyjnego DNV-GL remont przeszła  płetwa sterowa. Na dziobowym i rufowym wale śrubowym wymienione zostało uszczelnienie.

Lady Clara to uniwersalny drobnicowiec, służący głównie do przewozu zboża.  Statek został wybudowany w 2007 r., ma 85 m długości i 12 m szerokości.

W tym roku Morska Stocznia Remontowa Gryfia w Świnoujściu wykonała już remonty ośmiu innych jednostek tego armatora. Długotrwała współpraca jest dowodem wysokiej jakości usług oferowanych prze stocznię. 

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram