Wróć

Grupa MARS partnerem 5. Międzynarodowego Kongresu Morskiego

09.06.2017

Grupa Mars Shipyards & Offshore jest partnerem 5 Międzynarodowego Kongresu Morskiego – jednego z najważniejszych wydarzeń branży morskiej w Polsce.

Przedstawiciele Grupy Mars aktywnie wzięli udział w panelach dyskusyjnych, zorganizowanych w ramach Kongresu.

Panel „Budowa okrętów wojennych w polskich stoczniach”, w którym udział wzięli Komandor Krzysztof Olejniczak (z Inspektoratu Uzbrojenia), Redaktor Naczelny magazynu „MORZE” oraz reprezentanci grupy PGZ i MARS w całości poświęcony był zagadnieniom związanym z Programem Zwalczanie Zagrożeń na Morzu.

Podczas panelu „Morskie Farmy Wiatrowe – korzyści dla środowiska i Gospodarki” przedstawiciele  spółek grupy MARS oraz eksperci Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej i Fundacji na rzecz Energetyki Zrównoważonej poruszyli najistotniejsze kwestie związane z budową farm wiatrowych w polskiej strefie Bałtyku, a także zaprezentowali możliwości stworzenia łańcuch dostawców przez polskie firmy.

Idea Kongresu, jaka zrodziła się wśród jego pomysłodawców, zakładała umożliwienie spotkania w jednym miejscu europejskich specjalistów, zorganizowanie prelekcji praktyków, na co dzień działających w branży, dobieranie tematyki kolejnych Kongresów wspólnie z reprezentantami branży, którzy najlepiej znają jej wyzwania i potrzeby. Cele jakie postawiła przed sobą organizując Kongres, Polska Żegluga Morska oraz Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie to budowa platformy dla międzynarodowej współpracy branży morskiej, budowa forum do dyskusji dla gospodarki morskiej, a także rozwiązywanie problemów wspólnych dla całej branży.

Co roku w czerwcu stolica Pomorza Zachodniego zamienia się w morską stolicę Europy. Kongres Morski na stałe wpisał się również w kalendarz wydarzeń branży morskiej w Polsce.

 

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram