Wróć

Nauta rozpoczęła budowę nowego statku

12.04.2017

Zakład Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta od cięcia pierwszych blach rozpoczął budowę kolejnej jednostki rybackiej. Kontrakt na budowę częściowo wyposażonego statku został podpisany w lutym tego roku.

Statek rybacki typu longliner (taklowiec) powstanie na zamówienie nowego klienta – stoczni Vaagland z Norwegii. Oprócz budowy kadłuba Nauta wykona także prace elektryczne i wyposażeniowe. 

Jednostka oznaczona numerem budowy NB 157 będzie miała 53,1 m długości i 12,8 m szerokości. Na jej pokładzie znajdą się pomieszczenia mieszkalne dla 20 osób. Statek będzie posiadał także klasę lodową.

Planujemy przekazać klientowi częściowo wyposażoną jednostkę pod koniec tego roku – mówi Prezes Zarządu, Sławomir Latos.

Statek będzie służył do połowów i sprawiania na miejscu złowionej ryby. Połowy będą odbywały się za pomocą długiej liny ciągniętej za statkiem, do której przymocowane są krótsze liny z przynętą i haczykami. Lina jest utrzymywana na powierzchni wody przez boje z chorągiewkami. Taka metoda zapewnia bardziej selektywny połów w zależności od zastosowanej przynęty. Statek zostanie zbudowany pod nadzorem towarzystwa Det Norske Veritas. 

Stocznia Vaagland jest małą rodzinną stocznią położoną niedaleko Kristiansund,  specjalizującą się w budowie statków rybackich dla bardziej wymagających armatorów. Obie Stocznie  wiążą nadzieję na dłuższą współpracę. 

Aktualnie Zakład Nowych Budów Stoczni Nauta pracuje przy budowie 12 statków, które będą przekazywane klientom do końca 2018 r. 

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram