Wróć

MSR Gryfia poprawia kondycję

04.12.2017

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trwa proces restrukturyzacji i poprawy efektywności działania. Stocznia, mimo trudnej sytuacji na rynku poprawia wskaźniki finansowe i rozbudowuje kompetencje produkcyjne. 

Pierwsze trzy kwartały tego roku stocznia zakończyła z bardzo dobrymi wynikami. W tym czasie MSR Gryfia osiągnęła przychody zbliżone do tych, które zanotowała w całym roku 2016. Nastąpiła także poprawa na poziomie wyników ze sprzedaży. Podczas gdy jeszcze w 2016 r. spółka zanotowała znaczną stratę, w 2017 r. trzy kwartały zakończyła z zyskiem ze sprzedaży. Zatem możemy mówić o wymiernych efektach podejmowanych działań. Należy też zauważyć, że zdecydowanie lepsze wyniki finansowe stocznia osiągnęła przy liczbie zleceń remontowych utrzymującej się na poziomie zbliżonym do lat poprzednich.

Jeszcze niedawno MSR Gryfia była często traktowana jako zakład wynajmujący doki, obecnie, dzięki staraniom Zarządu, stocznia podejmuje się realizacji wymagających remontów o wyższym stopniu trudności, a co za tym idzie o wyższej marży. MSR Gryfia inwestuje także w kompetencje produkcyjne, dzięki czemu może znaczną część prac zleceń realizować w oparciu o własne zasoby.

Proces odbudowy pozycji stoczni nadal wymaga wiele pracy, wysiłku i dalszej optymalizacji kosztów, jednak osiągnięte dotychczas rezultaty wskazują, że MSR Gryfia ma szansę zrealizować założone cele.

Obecnie w stoczni trwają prace remontowe na masowcu MAZURY oraz promie KARSIBÓR III, a w niedzielę przy nabrzeżu pojawił się duży grecki zbiornikowiec Lone Star. Oprócz prac remontowych, w MSR Gryfii trwają prace projektowe związane z budową promu dla PŻB oraz lodołamaczy rzecznych dla RZGW w Gdańsku. 

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram