Wróć

Lubie - kolejny masowiec w doku stoczni

30.09.2016

Morska Stocznia Remontowa Gryfia prowadzi remont masowca Lubie należącego do Polskiej Żeglugi Morskiej. W doku numer 5 jednostka przechodzi pierwszy remont klasowy. 

Planowany pobyt masowca w stoczni wynosi 3 tygodnie. Zakres prac , jak zawsze w przypadku remontów klasowych, obejmuje konserwację kadłuba i ładowni, remonty maszynowe i elektryczne oraz przegląd dźwigów ładunkowych i urządzeń pokładowych.

Polska Żegluga Morska, największy polski armator, od lat remontuje swoje jednostki w stoczni w Szczecinie. Jest to dowód zaufania  i dobrej współpracy z Morską Stocznią Remontową Gryfia - ocenia Prezes Marek Różalski. Zależy nam na współpracy z jednym z największych armatorów w Europie, tym bardziej, że obie firmy mają swoje siedziby w mieście Szczecin – dodaje Prezes Stoczni.

W ciągu ostatnich trzech lat stocznia MSR Gryfia wykonała remonty 16 jednostek PŻM. Oprócz masowców, MSR Gryfia remontuje dla PŻM także statki pasażerskie. W lipcu tego roku, remont w stoczni przeszedł prom Gryf i Galileusz pływające w barwach Unity Line. W sierpniu MSR Gryfia wyremontowała prom Wolin, kolejną jednostkę szczecińskiego armatora. Podczas remontu pomu Wolin dokonano kompleksowych napraw śrub nastawnych oraz trzech sterów strumieniowych. 

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram