Wróć

EQlibrium nabiera kształtów

13.05.2016

Grupa Waryński zakończyła kolejny etap budowy biurowca EQlibrium, powstającego przy ulicy Jana Kazimierza. Zakończenie prac konstrukcyjnych na wszystkich kondygnacjach otwiera możliwość rozpoczęcia montażu elewacji. Nowoczesny biurowiec będzie gotowy na przyjęcie najemców w styczniu 2017 r.

Prace na budowie biurowca EQlibrium postępują bardzo dynamicznie. Konstrukcja budynku osiągnęła już docelowy kształt i wysokość – gotowe są już stropy i żelbetowe elementy pionowe – słupy ścian, szybów windowych i klatek schodowych. Równolegle prowadzone są prace związane z przygotowaniem elewacji, której poszczególne elementy będą przypominały odcisk gąsienicy koparki – będzie to nawiązanie do historycznego rodowodu grupy Waryński, która przez lat związana była z przemysłem maszynowym. W budynku trwają też prace murowe i instalacyjne, a generalny wykonawca przygotowuje się do podłączenia biurowca do sieci ciepłowniczej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

EQlibrium to pierwszy samodzielny projekt deweloperski Grupy Waryński. Biurowiec, który powstaje na warszawskiej Woli, zaoferuje 10 500 m kw. powierzchni komercyjnej w standardzie klasy A oraz dwie kondygnacje podziemne, na których znajdzie się 113 miejsc parkingowych.

Obiekt będzie posiadał również certyfikat BREEAM na poziomie very good. Wśród licznych atutów inwestycji znajdują się m.in. rzadko spotykane w biurowcach uchylne okna, bardzo dobre doświetlenie powierzchni najmu oraz bliskość różnorodnych punktów handlowo-usługowych. Co niezwykle istotne, EQlibrium to również doskonała lokalizacja, gwarantująca bezpośredni dostęp do kluczowych arterii komunikacyjnych, w tym obwodnicy Warszawy, autostrady A2, tras S2, S7 i S8 oraz szybkie połączenie komunikacyjne z każdą z dzielnic stolicy m.in. dzięki bliskości środków transportu publicznego. Warto podkreślić, że Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi właśnie konsultacje społeczne dot. uruchomienia nowej linii autobusowej, której jeden z przystanków będzie najprawdopodobniej zlokalizowany bezpośrednio przy obiekcie.

Inwestor nie zapomniał również o osobach dojeżdżających do pracy na rowerach. Z myślą o nich przygotowano zadaszony parking i szatnie, wyposażone w prysznice. W budynku, w ramach komercjalizacji powierzchni usługowej, zaplanowano także szereg funkcji dodatkowych m.in. fitness clubu czy przedszkola.

Autorem projektu biurowca EQlibrium jest renomowana pracownia architektoniczna S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o. Obiekt zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Ordona będzie gotowy na przyjęcie najemców w styczniu 2017 r. 

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram