Wróć

MARS Systems organizuje praktyki dla uczniów świnoujskich szkół ponadgimnazjalnych

16.04.2015

Dla uczniów Zespołu Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu spółka MARS Systems organizuje praktyki zawodowe, podczas których młodzi ludzie mogą zapoznać się ze specyfiką pracy w Centrum Usług Wspólnych.

Przez miesiąc dwoje uczniów z klasy o profilu informatycznym będzie zdobywać wiedzę w zakresie konfiguracji sprzętu komputerowego, przetwarzania informacji, możliwości wykorzystania sieci w działalności firmy, tworzenia stron internetowych i innych zagadnień związanych z pracą technika informatyka.

Jest to już kolejna tego typu inicjatywa, w którą angażuje się MARS Systems. W marcu br. w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości praktyki w dziale kontrolingu odbyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I W Świnoujściu.

Pod przewodnictwem Pani Krystyny Korczyńskiej z działu kontrolingu młodzież miała możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania pracy Kontrolera Finansowego  oraz zapoznania się z organizacją  firmy.

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości to program skierowany do uczniów szkół ponad gimnazjalnych. Jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości zorganizowany został po raz XII przez pozarządową organizację pożytku publicznego „Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości”. Celem organizacji jest przygotowanie młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

MARS Systems jest spółką usługową, świadczącą obsługę kadrową, księgową, kontrolingową i IT dla stoczni MSR Gryfia i innych spółek z grupy MARS Shipyards & Offshore. Podstawowym zadaniem MARS Systems jest pełnienie funkcji Centrum Usług Wspólnych dla grupy MARS. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i solidnej struktury organizacyjnej, MARS Systems wspiera działalność operacyjną wszystkich spółek z grupy. 

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram