Wróć

Wiecha na Nowym Świecie

12.02.2015

12 lutego na budowie biurowca Nowy Świat 2.0 zawisła wiecha. Tym samym zakończył się kolejny etap realizacji projektu. Budynek będzie gotowy na przyjęcie najemców w III kwartale tego roku. 

Nowy Świat 2.0 powstaje przy Trakcie Królewskim w Warszawie. Budynek o powierzchni ponad 6000 m kw. będzie jednym z elementów kompleksu skupiającego najważniejsze instytucje rynku kapitałowego w Polsce. Budynek, który zostanie oddany do użytku w III kwartale tego roku, już teraz budzi duże zainteresowanie wśród potencjalnych najemców. Tym, co wyróżnia Nowy Świat 2.0 jest przede wszystkim znakomita lokalizacja, unikalny projekt architektoniczny oraz duży potencjał aranżacji powierzchni biurowych. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, optymalizujące zużycie wody i energii elektrycznej, co zapewni przyszłym najemcom niskie koszty eksploatacji.

– Budowa biurowca Nowy Świat 2.0 jest kluczowym elementem ważnego projektu, zmierzającego do utworzenia kompleksu skupiającego najważniejsze instytucje sektora gospodarczego. Choć budynek dopiero powstaje, to już budzi duże zainteresowanie wśród potencjalnych najemców. Wpływa na to wiele elementów – od znakomitej lokalizacji wśród czołowych podmiotów biznesowych i instytucji finansowych, poprzez charakterystyczną, przeszkloną bryłę, aż po duży potencjał aranżacji powierzchni biurowych. Warto dodać, że inwestycja Nowy Świat 2.0 wykracza poza aspekt komercyjny. To również projekt, dzięki któremu przestrzeń kompleksu Centrum Bankowo-Finansowego i Centrum Giełdowego, zostanie otwarta dla mieszkańców Warszawy – mówi Anna Wolańska-Witczak, Prezes Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat SA.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Karmar S.A., natomiast stworzenie koncepcji architektonicznej i projektu wszystkich faz biurowca zawdzięczamy pracowni AMC – Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. – Sp. Komandytowa. Obecnie w budynku prowadzone są prace związane z montażem unikalnej elewacji złożonej ze szklanych paneli oraz wykończeniem wewnętrznych przestrzeni biurowca.

– Od momentu rozpoczęcia prac w II kw. 2013 r. jest to wzorcowo prowadzona inwestycja, a wszelkie działania realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem. Lokalizacja biurowca w ścisłym centrum Warszawy, na działce o niespełna 20 m szerokości, bliskość zabytkowych budynków oraz wymagająca struktura gruntu sprawiają, że jest to niezwykle złożony projekt, którego realizacja jest dla nas interesującym wyzwaniem. Dzięki zaangażowaniu pracowników Karmar S.A. oraz efektywnej współpracy z doświadczonymi podwykonawcami możemy dziś świętować zawieszenie wiechy i ukończenie kolejnego etapu budowy – komentuje Robert Żołędowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych, Karmar S.A.

W nowoczesnym obiekcie klasy A zostaną zastosowane innowacyjne rozwiązania techniczne, optymalizujące zużycie wody i energii elektrycznej, które zapewnią najemcom niskie koszty eksploatacji. Najwyższą jakość środowiska pracy w Nowym Świecie 2.0 potwierdzi ponadto certyfikat LEED.

– Projekt Nowy Świat 2.0 to autorskie rozwinięcie wielowątkowej przestrzeni Placu Trzech Krzyży z otoczeniem wraz z jego kulturową i historyczną tożsamością. Ponadczasowość architektury pobliskiego zabytkowego Centrum Bankowo – Finansowego przenika się tutaj z najnowszymi współczesnymi standardami technicznymi i rozwiązaniami architektonicznymi. Koncept budynku stosownie wpisującego się w historyczny kontekst i w istniejącą zabudowę a jednocześnie tworzącego nową wartość urbanistyczną i symbolizującego nowoczesność oraz dynamikę instytucji fundatora był nie lada wyzwaniem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Nowy Świat 2.0 poprzez swoją intrygującą obecność i formę otwiera przestrzeń Traktu Królewskiego na ten fascynujący kwartał instytucji finansowych i Park na Książęcem, tworząc przy tym nowe ogólnodostępne przestrzenie publiczne i nową jakość życia śródmiejskiego Warszawy – mówi Andrzej Chołdzyński, Architekt, autor koncepcji architektonicznej i projektu biurowca Nowy Świat 2.0

Budowa biurowca Nowy Świat 2.0 jest jednym z elementów rozbudowy i modernizacji Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat. Projekt obejmuje również wybudowanie trzykondygnacyjnego parkingu podziemnego od strony Al. Jerozolimskich oraz rewitalizację dziedzińca kompleksu Centrum Bankowo-Finansowego, na którym zostanie zaaranżowana przestrzeń otwarta dla mieszkańców Warszawy.

Wróć

Kontakt

Biuro w Warszawie:

ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa
Tel. +48 22 583 84 92
Fax +48 22 583 87 05

biuro@mstfi.pl

Kontakt dla mediów

e-mail: press@mstfi.pl
Tel. +48 22 583 87 04

  • Mars - Pinterest
  • Mars - Youtube
  • Mars - Google+
  • Mars - Instagram